Transformational Breath®

Transformational Breath®

Herşeyden önce, nefes alma mekanizmasını açmamız gereklidir. Transformational Breath® deneyiminde amacımız, solunum sistemimizi (nefes alma kapasitemizi) %20-30’lardan daha yukarı seviyelere çıkartmaktır. Solunum sistemi, alt karın bölgesinden başlar, daha sonra solar pleksus sinir ağından geçer ve göğsün üstüne kadar gelir. Bu bölgeler birbirine bağlanırsa, insanın aldığı oksijen düzeyi en uygun seviyeye yükselir ve;

Tüm davranışlar ve eylemler, bir duygunun veya inancın sonucudur. Davranışlarımızı değiştirmek istiyorsak, duygusal/akılsal düzeyde değişiklik yapmamız gerekir. Nefes alırken oksijenin yol açtığı yüksek frekanslı titreşim, vücudumuzdaki elektromanyetik alanı değiştirerek yüksek frekansına yükseltmemizi sağlar. Bunun bilincine vardığımızda, nefes almanın daha bilimsel ve metafiziksel bir unsuru devreye girer.

Fiziksel değişim yasasına göre, düşük frekanslı titreşim enerjisi, yüksek frekanslı titreşim enerjisine maruz kaldığında yükselir ve bu yükselme kalıcıdır.

Bunun nefes alma sürecindeki anlamı, yüksek frekanslı titreşim enerjisinin hücre belleğindeki ve bilinçaltındaki düşük frekanslı titreşim enerjisini arttırdığıdır; düşük frekanslı titreşim enerjisi ise olumsuz düşünceleri, travmaları ve bastırılmış duyguları içerir. Belleğimizdeki bu enerji tıkanıklıkları kendilerini serbest bıraktığında artık olumsuz etkilenmeyiz. Bilinçaltı düzeyinde düşünme ve hissetme, nefes alışımızla bağıntılıdır, başka bir deyişle "Nasıl nefes alıyorsak öyle yaşıyoruz". Herkes kendine özgü bir şekilde nefes alır. Bazı ortak nefes alma modelleri vardır, fakat bireylerin farklı durumlarda nefes alış şekilleri, parmak izi gibi benzersiz ve bireye özgüdür.

Güçlü bir duygu hissettiğimizde kendimizi rahatsız hissedersek o an nefesimizi tutarız, böylece o duygudan kurtulmaya çalışırız. Bize kendimize hakim olmamız, susmamız vs. öğretilmiştir. Çoğu kişi kendini duygularına bırakmaz. Fakat karından nefes almak, bizi üzen duyguları serbest bırakmayı sağlar, bu durumda hareket halindeki enerji tüm vücut ile birleşir, dışa vurulur ve vücuttan atılır.

Nefesimizi tuttuğumuz zaman ise söz konusu enerji hücrelere gönderilerek bastırılır. Bunlar hastalığa ve diğer fiziksel şikayetlere yol açabilir.

Yıllar boyu nefesimizi tuttuğumuz için bastırılmış olumsuz enerji birikmiş ve belirli bazı yerlere depolanmıştır. Sonuçta doğal nefes alma becerimizi kaybederiz, bu da doğal yaşamdaki yolun kaybedilmesi demektir. Nefes almak daha sevgi, neşe ve sağlık dolu bir hayatın anahtarıdır. Nefes alma modelimizi değiştirdiğimizde, düşünme ve hissetme tarzımızı da değiştirmiş oluruz ki bu da Transformational Breath® tekniğinin dünyaya sunduğu en büyük hediyelerden biridir.

Daha çok nefes alırsak, hayattan da daha çok şey alırız.

Kolay, hızlı ve rahat şekilde nefes verdiğimizde, geçmişte kalmış veya bizim için olumsuz bu unsurları dışarı atarız.

Nefes alma modelinde ne kadar açık ve bağlantılı olursak, nefes alma da bize istediğimiz şeyleri o kadar çok verir. Böylece Transformational Breath®'in üçüncü düzeyi olan ruhsal düzeye geliyoruz. Doğuda bilinçli nefes almanın gücü, asırlardır ruhsal aydınlanma aracı olarak kullanılmaktadır. Yaşam gücü, bilincimizi değiştirerek bilinçlilik düzeyini yükseltir ve bunu günlük yaşama bağlar. Böylece insan içinde rehberlik ve netlik kazanır. Gerçek özümüze ulaşmak için engeller ortadan kalktığında, "NEŞE"li olma hali doğal olarak ortaya çıkar: Bizler gerçek potansiyelimizi ortaya çıkarıp yaratma gücüne ve özgürlüğüne sahip oluruz.

Transformational Breath® Nedir?

Transformational Breath®, dünyanın en hızlı yayılan en etkili arınmayı, şifayı ve kişisel gelişimi sağlayan bir nefes tekniğidir.

Kişide fiziksel, zihinsel ve duygusal bütünlük sağlar ve kişinin ruhsal yapısını güçlendirir. Transformational Breath® Tekniği Dr.Judith Kravitz tarafından kurulmuştur.

Transformational Breath® süreci, kısıtlı nefes kalıplarımızın daimi olarak derin ve tam diyaframdan nefes alma modeline dönüşmesini sağlamaktadır. Bu dönüşme süreci sırasında,her türlü düzeyde olumsuz enerji,hücre belleğinden silinir,sonuçta insan kendini zinde,genç,kendisi ve başkaları ile barışık hisseder. Transformational Breath® yaşamımızın her alanında değişim-dönüşüm ve gelişim sağlar.

Transformational Breath®'in Faydaları

Transformational Breath®in Etkili Olduğu Alanlar

Korkular – Fobiler – Alerjiler – Migren ve Baş Ağrıları Yüksek Tansiyon – Depresyon – Panik Atak – Kronik Yorgunluk Sendromu – Cilt Problemleri – Astım ve Solunum Sistemi Hastalıkları Kısırlık – Bağımlılıklar – Kanser – Kalp ve Damar Hastalıkları – Uyku Apnesi...

Transformational Breath® Nasıl Uygulanır?

Transformational Breath® Uygulayıcısı, kişinin nefes alış şekline bakarak, nasıl doğru nefes alacağını gösterir. Her kişinin kendine has nefes alma şekli vardır. Nefes seansında bir saat boyunca uygulayıcı, Transformational Breath® tekniğine göre nefes almanızı sağlar. Bu sürekli akan bir dalgaya benzer. Ağızdan alınan nefes, karından başlayarak tüm solunum sistemimizi birbirine bağlar. Nefes alışveriş sırasında hiç duraklama olmadığından nefes verildiğinde vücutta rahatlama gerçekleşir. Nefes ile yaratılan yüksek enerji kapalı bir devre oluşturur ve bu devrenin içinde transformasyon süreci doğal olarak meydana gelir. Solunum sistemimizin tamamı kullanılarak kısıtlanmış nefes alışkanlığımız diafram nefes alışverişine dönüşür.