ACUTONICS® Sesle Şifa

ACUTONICS® Sesle Şifa

Acutonics® Kökeni Doğu Tıbbı ve filozofisine dayanan, gezegenlere uyumlu diapozon ve senfonik gong, Tibet çanakları,diapozon (ses çatalları) kullanımından faydalanılarak oluşturulan bir titreşimsel sesle şifa sistemidir. Acutonics® sistemi özünde doğa,beden,zihin ve ruh arasındaki evrensel bağlantıları, ayrıca bizlerin bütünlüğe, her şeyle olan uyumlanmaya ve ''bir-olmaya'' doğru giden yolculuğumuzda her birinin oynadığı rolü kabul eder. İnsanoğlu ve gezegenler arasındaki enerji bağlarını destekleyen felsefeyi paylaşır. Acutonics® akupunktur noktaları ve enerji meridyenlerine uygulama sistemidir. Bütünsel sağlık halinde olabilmemiz için evren’in ses tonları, aşırı hassas bir şekilde gezegenlere göre ayarlanmıştır. Seans sırasında diapozon ve gonklardan faydalanılır.

Seans 2 şekilde uygulanır:

  1. Bedendeki akupunktur noktaları ve merdiyenleri özel üretilmiş gezegen frekanslarının ses çatalları; diyapozonları ile aktive edilir. Bu vesile ile sistemdeki blokajlar serbest kalır.
  2. Fibonacci – Harmonik Geometri: Altın oran kullanılarak üretilmiş diyapozonların sırası ile bedenimizde yeralan 8 akupunktur noktasına ve meridyenlerine uygulanmasıyla enerji alanının mükemmelliyetinin hatırlatılması esastır. Böylece bedende bulunan 8 orijinal hücre aktive olur ve akaşik kayıtlara, mavi kopyaya ulaşılarak fiziksel, mental, duygusal ve ruhsal travmalarda iyileşme sağlanır. Enerji alanında temizlenme, dengelenme ve hizalanma yaşanır.

Ses, tüm Doğada ve Evrende bulunan enerjinin titreşimsel hareketidir. Aynı zamanda ses titreşimsel bir harekettir. Kozmozdaki gezegenler ve yıldızlardan, Yeryüzündeki en ufak böceklere kadar etrafımızdaki herşey daimi bir titreşimsel hareket içindedir..Her şey bir ses titreşimi çıkarır e dolayısıyla da herşey ses çıkarır.

Ses, suyun içinde dört kat daha büyük bir hızda hareket ede.İnsan bedeni, nerdeyse %70 oranında su olmasıyla mükemmel bir ses rezonatörüdür. Bu da bedeni olağanüstü derecede geçerli bir rezonans alıcısı haline getirir.

ACUTONICS®'in faydalı olduğu alanlar

Baş ağrıları, bel ve Sırt ağrıları, omurga ve disk problemleri, alerji, böbrek sorunları, kalp rahatsızlıkları, travmalar, depresyon, epilepsi, sinüs tıkanıklıkları Tiroid, Karaciğer problemleri, menstruel rahatsızlıklar, menapoz, korkular...