Hakkımızda

Alegra Benardete Kimdir?

1970 İstanbul doğumlu olan Alegra, iletişimin renklerini her alanda yakalamak adına, halka ilişkiler alanında çeşitli şirketlerde çalışmıştır. SANIVA ve SERVUS Bilgisayar Şirketlerinde genel müdür asistanlığı yapmıştır.

2006 yılında kişisel yolculuğuna başlamıştır. Deeksha ve İlahi Nur enerjilerine açılarak aynı zamanda, REIKI Master olarak şifa çalışmaları uygulamıştır. Bu yolculuk sırasında 2008 yılında tanıştığı Transformational Breath® Foundation (TBF) kurucusu Dr. Judith Kravitz’den aldığı eğitimleri tamamlayarak, vakfın Kıdemli Eğitmenliği'ni yapmaktadır. Bu süreçte birçok kişisel gelişim ekolu ve çok değerli rehberler ile çalışmalar yapma fırsatı bulmuştur. RADIA Gelişim ve Darga Academy’de yolunu kolaylaştıran pek çok güzel rehber ile tanışmıştır.

Alegra Benardete, kendini keşif yolculuğu sırasında 2016 yılında içsel bir öngörü ile ALEGRIA Markasını hayata geçirip XVII ismini verdiği parfümünü üretmiştir. Bireysel girişimi, yaratıcılık ve motivasyonunu arttırmış olup parfümeri sektöründe de deneyim kazanmasını sağlamıştır.

Kurumsal ve bireysel atölyeler düzenlemektedir. Alegra Benardete, tüm çalışmalarını yarattığı Nefesli Yaşam Farkındalık Atölyesi ve Nefesli Yaşam Farkındalık Oyunları Atölyesinde bir araya getirmiştir. Bu yolculukta edindiği kıymetli deneyimlerini, danışanlarının doğru nefes alarak yaşamlarındaki içsel potansiyellerini açığa çıkartmalarına yardımcı olarak rehberlik yapmaktadır. Zorlu süreçleri rahat yönetmek ve yeni bakış açılarıyla yeni dünyayla uyumlu, dengeli yaşamanın anahtarını sunmaya devam etmektedir.

Transformational Breath Foundation (TBF) kurucusu Dr. Judith Kravitz’den aldığım eğitimleri tamamlayarak, Transformal Nefes® Eğitmenliği yapmaktayım.

Hayat amacım; Transformal Nefesi tüm sevdiklerimle ve ihtiyacı olan herkesle paylaşmak. Hayatlarında köklü değişim dönüşüm yaratmak isteyenlere yardımcı olmaktır.

Yaşam Ritminizi Nefesinizle Yakalayın!

Sevgili Nefes Dostları,

Sizlerle beraber nefes alıp-vermekten, yaşam yolculuğunuzda sizinle yan yana yürümekten ve yaşamınıza nefes ile dokunmaktan büyük mutluluk ve heycan duyacağım.

Kendimi şifalandırmak için çıktığım bu yolculukta, nefesin gücünden yararlanıp, yaşam ve deneyimlerimin kalitesini arttırıp çok daha sağlıklı bir hayata merhaba dedim.

Gerek fiziksel ve duygusal gerek ruhsal seviyelerde çok güçlü bir etki yaratan, bu mucizevi çalışmayı sizlerle paylaşmaktan keyif alacağım. Transformal Nefes® tekniği ile hayatınızın akışını değiştirebilirsiniz.

Nasıl mı?

Doğru nefes alarak; sevgiyi, neşeyi ve bolluğu hayatınıza çekebilirsimiz.

Herkes nefes alıyor ama alması gerektiği oranda değil!

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, insanlar nefes kapasitelerinin sadece %30’luk kısmını kullanıyorlar.

Doğduğumuz andan itibaren karşımıza çıkan olumsuz olaylarda hep nefesimizi tutuyoruz.

Bunu yapmamızdaki amaç o duyguları yaşamamak. Nefesle birlikte o olumsuz duyguyu, vücudumuzda hapsediyoruz.

Kızgınlık, endişe ,travma,hayal kırıklğı ve korku solunum sistemimizde zaman içerisinde bir takım blokajlar oluşturuyor.

Blokaj oluşturduğumuz bölgeye bir daha nefes alamıyoruz.

Nefes uygulayıcısı olarak biz, baktığımızda nefesin olmadığı (blokajlı) bölgeleri tespit ediyoruz. Kişinin o bölgelere yaşam enerjisini ve hücrelerimizin en önemli besin kaynağı olan oksijeni almasını sağlıyoruz.

Transformal Nefes® kişide duygusal ve ruhsal olarak farkındalık, sevgiyi deneyimleme, neşeli olma halini yaratıyor.

Vücudun yeteri kadar aldığı oksijen oranı ile strese bağlı, kanser,depresyon,panik atak gibi problemlerin oluşumunu engelliyor. Kanserli hücreler sistemde yeteri kadar oksijen varsa yaşayamıyorlar.

Transformal Nefes®, bilinçaltımızda ve hücre hafızasında kayıtlı negatif kodları ve bilgileri temizliyor. Nefes uygulamalarıyla, bu kodlar temizlenince olumsuz blokajların yerini sevgi,ve neşe alıyor.

Evrenle aramızda enerjitik bir bağ oluşturuyoruz , daha dingin ve huzurlu bir hayat yaşamaya başlıyoruz.

Açık olan nefesimizle , hayatımızı istediğimiz gibi yaşama ve yaratma özgürlüğüne sahibiz.

Transformal Nefes® uygulaması ile tanışmak ve deneyimlemek, kendimize vereceğimiz en güzel ve en değerli hediye’dir...

Her daim neşeniz,nefesiniz ve ışığınız bol olsun...

Alegra Benardete